Afgelopen zomer ging Nick als fysiotherapeut mee met het softbalteam van Sparks Haarlem naar de Europacup in Italië. Dit was voor Nick een bijzondere ervaring, en wel om twee redenen. Ten eerste ging zijn dochter Lisa mee als bullpencatcher. Daarnaast heeft Nick vroeger zelf als honkballer veel toernooien gespeeld. Het was dan ook interessant om een toernooi eens vanaf de andere kant te beleven.
Tijdens het toernooi was het erg warm. Daarom besteedden we veel aandacht aan koeling en hydratatie. Zo maakten we onder andere gebruik van een koelvest en hielden we de vochtinname van de speelsters goed in de gaten.
Tijdens het toernooi behandelde ik de softbal speelsters voornamelijk op hun hotelkamer, maar ook buiten op het grasveld (zie foto). De klachten waren uiteenlopend: van armklachten en hamstringblessures tot voetklachten en verschillende kleine pijntjes. Door de intensiteit van het toernooi was het belangrijk om klachten tijdig te signaleren en de speelsters zo goed mogelijk te laten herstellen voor de volgende wedstrijd.
De speelsters speelden diverse wedstrijden en bereikten uiteindelijk de finale!
In de finale waren er meerdere kansen om te scoren, maar helaas werd de wedstrijd met 1-0 verloren.
Voor mij als fysiotherapeut én vader van Lisa was het een mooie en leerzame ervaring om onderdeel te zijn van de begeleiding van Sparks Haarlem tijdens de Europacup.


Bij Fysio & Fitness Kudelstaart vindt u alle specialisaties onder één dak. Daarnaast bent u bij ons aan het juiste adres om onder professionele begeleiding te trainen.
Schrijf u hieronder in voor onze maandelijkse nieuwsbrief. We bewaken uw privacy. Uiteraad kunt u ook altijd weer uitschrijven.
Kudelstaartseweg 243
1433 GH Kudelstaart
(naast de kerk gelegen)
Nederland
0297-329635
info@fysiotherapiekudelstaart.nl
www.fysiotherapiekudelstaart.nl